خبر فارسی نیاز ایران  در  یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ , ساعت ۰۲:۴۵:۴۶ ب.ظ
خبرگزاری نیاز ایران - اخبار جدید و قیمت لحظه طلا دلار سکه

تاکید بر افزایش سطح همکاری های ایران و ارمنستان در تماس تلفنی جهانگیری و نخست وزیر ارمنستان

نیاز روز
تاکید بر افزایش سطح همکاری های ایران و ارمنستان در تماس تلفنی جهانگیری و نخست وزیر ارمنستان معاون اول رییس جمهور بر لزوم گسترش مناسبات میان جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان تاکید کرد و گفت: دو کشور می توانند با توسعه روابط و گسترش همکاری‌ها، گام‌های موثری در جهت منافع دو ملت بردارند. دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز( شنبه) در تماس تلفن ... ادامه»
نیاز روز , بين الملل | ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ ۲۱:۰۲
امتیاز : 0 0

واکنش جالب اسکوچيچ به گرماي اهواز

ایران نیاز
دراگان اسکوچيچ مربي فولاد واکنش جالبي به گرماي تابستان اهواز دارد.دراگان اسکوچيچ سرمربي فولاد خوزستان در اينستاگرامش تصويري منتشر کرده از تخم مرغي که روي آسفالت داغ ، نيمرو شده است و برايش نوشته ،اهواز خيلي داغ است.  ... ادامه»
ایران نیاز , ورزشی | ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ ۱۲:۰۳
امتیاز : 0 0

لیگ برتر 94 کدام تیم دل هوادارانش را شاد می کند

iranneed
فصل ناز وعشوه ی بازیکنان تمام شد، تیم ها بسته شدند، تکلیف راه آهن و پیکان هم که مشخص شد، پنجشنبه لیگ آغاز می شود، در این یادداشت حال و هوای 16 تیم لیگ برتری را بررسی کرده ایم. سپاهان   موفق می شوند : به خاطر اینکه اسکلت اصلی تیم قهرمان فصل گذشته حفظ شده و تجربه و شخصیت کافی هم برای آقایی کردن در لیگ را دارند ،معدود نقاط ضعف ... ادامه»
iranneed , اجتماعی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ ۱۵:۳۶
امتیاز : 0 0

دستور جدید شریعتمداری درباره قیمت شیر خام

iranneeds
معاون اجرایی رئیس جمهور در بخشنامه جدیدی خطاب به اعضای ستاد هدفمندی یارانه‌ها، سازمان حمایت را مکلف به اجرایی کردن مصوبه خرید شیرخام به قیمت ۱۴۴۰ تومان کرد. محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور در ابلاغیه‌ای به اعضای ستاد هدفمندی یارانه‌ها، سازمان حمایت را مکلف به اجرایی کردن مصوبه خرید شیرخام به قیمت ۱۴۴۰ تومان براساس جدول ابلاغی کرده است ... ادامه»
iranneeds , اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ ۱۲:۳۱
امتیاز : 0 0

خنک بپوشید

 اخبار جدید
ورود كارشناسان طراحي لباس، به عرصه توليدپوشاک كمك بزرگی به همه ماست چون در انتخاب‌هاي‌مان در ویترین مغازه‌ها با لباس‌هايي روبه‌رو هستيم كه ايده‌های خلاقانه‌ دارند و اصول طراحی در تولید آنها به کار رفته است؛در نتیجه به‌مراتب راحت‌تر و كاربردي‌تر خواهد بود؛ مهم‌تر اینکه ظاهري شكيل‌تر و فاخرتر به شما مي‌دهن ... ادامه»
اخبار جدید , اجتماعی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ ۱۵:۳۶
امتیاز : 0 0

دستور رئيس جمهور براي حل مشکلات قطار سريع السير و برقي مشهد تهران

 قیمت لحظه
 رئيس جمهور خواستار تسريع در حل و فصل مشکلات برقي و سريع السير شدن راه آهن تهران- مشهد و اهتمام ويژه به بافت فرسوده مشهد شد. دکتر روحاني روز گذشته در جلسه هيئت دولت، در بخشي از سخنان خود با اشاره به اهميت شهرمقدس مشهد نزد مردم مسلمان ايران و کشورهاي اسلامي، رونق اين شهر را مايه آبروي کشور توصيف کرد و با بيان اين که تعهدات سفر استاني هيئت دولت به اين استان ... ادامه»
قیمت لحظه , اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ ۱۵:۳۸
امتیاز : 0 0

جنگنده بد نام آمریکا آماده عملیات شد

خبرهای جدید
جنگنده بد نام آمریکا آماده عملیات شد جنگنده اف - 35 آمریکا پس از سال ها بدنامی به دلیل اشکالات فنی، سرانجام با صرف بودجه فراوان آماده پرواز عملیاتی شد. جنگنده بد نام آمریکا آماده عملیات شد روزنامه وال استریت ژورنال، روز شنبه نوشت: این هواپیمای ساخت شرکت 'لاکهید مارتین'، تقریبا 14 سال پس از آنکه نمونه اولیه اش در رقابت با مدل ... ادامه»
خبرهای جدید , بين الملل | ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ ۲۱:۰۲
امتیاز : 0 0

مسعود بارزانی خواهان خروج پ ک ک از کردستان عراق شد

گوناگون
مسعود بارزانی خواهان خروج پ‌ک‌ک از کردستان عراق شد   مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق، ضمن محکوم کردن کشته شدن غیر نظامیان در حملات هوایی ترکیه، خواهان خروج نیروهای حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) از کردستان عراق شده است. آقای بارزانی در بیانیه‌ای که صبح امروز شنبه، اول اوت منتشر شد ادامه ... ادامه»
گوناگون , بين الملل | ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ ۲۱:۰۲
امتیاز : 0 0

در نشست مشترک زنگنه فابیوس چه گذشت

اجتماعی
وزیر امور خارجه فرانسه از آمادگی شرکت‌های فرانسوی برای حضور در بازار انرژی ایران سخن گفت و تاکید کرد: خواهان احیای روابط تاریخی و گذشته با ایران هستیم. بیژن زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران و لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه بعدازظهر امروز چهارشنبه در ساختمان مرکزی وزارت نفت واقع در خیابان طالقانی تهران دیدار دو جانبه داشتند. برهمین ... ادامه»
اجتماعی , اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ ۱۲:۳۱
امتیاز : 0 0

اوباما در حمایت ازتوافق با ایران درباره هیچ تصمیم سیاسی تا این حد مطمئن نبوده ام

فرهنگی
اوباما در حمایت ازتوافق با ایران: درباره هیچ تصمیم سیاسی تا این حد مطمئن نبوده ام باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با تصریح به اینکه واقعیت ها به نفع ما است و من هرگز درباره یک تصمیم سیاسی تا این حد اطمینان نداشته ام، از حامیان توافق هسته ای با ایران خواست، «فعال» باشند.  به نوشته روزنامه نیویورک تایمز ، باراک اوباما رئیس ... ادامه»
فرهنگی , بين الملل | ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ ۲۱:۰۲
امتیاز : 0 0

راهبرد محرمانه 200 ساله ایران از نگاه نشنال اینترست

علمی
راهبرد محرمانه 200 ساله ایران از نگاه نشنال اینترست پایگاه اینترنتی نشنال اینترست در گزارشی به قلم نیل گرین تحت عنوان «‌ راهبرد محرمانه دویست ساله ایران »‌ نوشت :‌  ایران به مدت بیش از دو قرن است که درصدد دستیابی به فناوریهای غربی بوده است. به عبارت دیگر پشت صدها داستان در طول ماه های اخیر درب ... ادامه»
علمی , بين الملل | ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ ۲۱:۰۲
امتیاز : 0 0

ركود توليد نرخ بهره وري را منفی 8 درصد کرد

آموزش
بررسي نرخ بهره‌وري يك دهه گذشته نشان مي دهد اين نرخ در دامنه 5 تا 10 درصد در نوسان بوده اما در سال‌هاي 91 و 92 همزمان با ركود تورمي حاكم بر اقتصاد كشور و منفي شدن نرخ رشد اقتصاد و بخش صنعت از يك طرف و تغييرات كم در تعداد شاغلان بخش صنعت ناشي از عدم تعديل چشمگير نيروي كار، رشد بهره‌وري نيروي كار در بخش صنعت در اين دو سال منفي و به ترتيب به نرخ منفی ... ادامه»
آموزش , اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ ۱۲:۳۱
امتیاز : 0 0

کشته شدن چند نفر از اعضای خانواده بن لادن در انگلیس

سلامت
کشته شدن چند نفر از اعضای خانواده بن لادن در انگلیس در جنوب غربی لندن سقوط کرد.  به گفته شاهزاده محمد بن نواف آل سعود سفیر عربستان در لندن در این سانحه چهار نفر از جمله خلبان هواپیما کشته شده اند که سه نفر مسافر ان از بستگان اسامه بن لادن بوده اند. او در صفحه توئیتر خود این ضایعه را به بازماندگان خانواده بن لادن از جمله پسران ... ادامه»
سلامت , بين الملل | ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ ۲۱:۰۲
امتیاز : 0 0

افت شديد قيمت خودروها

سیاسی
 از چند هفته پيش تاکنون، انتظارات مردم در بازار خودرو و رفتار برخي فروشندگان، خريداران خودرو را با بلاتکليفي قيمتي روبرو کرده است.بسياري از مردم انتظار کاهش قيمت را مي‌کشند و همين انتظار رواني نيز ... ادامه»
سیاسی , اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ ۱۵:۳۸
امتیاز : 0 0

افزایش ۱۷درصدی مزد کارگران محروم

بين الملل
نمایندگان کارگران مذاکراتی را با کارفرمایان برای اجرای بسته سال ۹۴ حقوق و دستمزد حدود ۴۰۰ هزار کارگر محروم کشور انجام داده و قرار است به‌زودی افزایش ۱۷ درصدی مزد در این بخش اعمال شود. با وجود اینکه شورای عالی کار در اسفندماه سال گذشته بسته جدید افزایش حقوق و دستمزد امسال کارگران را تهیه و برای اجرا به واحدهای مشمول قانون کار ابلاغ کرده است ولی هنوز گرو ... ادامه»
بين الملل , اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ ۱۲:۳۱
امتیاز : 0 0

دوران پساتحریم به روایت اقتصاددانان لیبرال

استانها
چند تن از اقتصاددانان لیبرال و طرفدار سیاست‌‌های اقتصادی دولت یازدهم به بررسی وضعیت اقتصاد ایران در دوران پساتحریم پرداختند. محمد طبیبیان در نشست اقتصاد ایران، اقتصاد جهان، آماده‌سازی برای دوران انتقال در تهران به تشریح مشکلات نظام مالی ایران در مجامع بین‌المللی و ارائه راهکارها برای برطرف شدن این مشکلات پرداخت و گفت: بحث اصلی ... ادامه»
استانها , اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ ۱۲:۳۱
امتیاز : 0 0

خنده هاي خبرنگار رويترز وقتي فهميد تيم هاي ايراني تحريم را چطور دور مي زنند

خواندنی
خبرآنلاين/ در حاشيه کلاس دانش افزايي مديران تيم هاي آسيايي ايران خبرنگار رويترز با شرکت کنندگان ايراني در نشست دقايقي را به گفت و گو نشست.3 مدير تيم هاي آسيايي ايران چند روزي را در سنگاپور بودند تا با اصول حرفه ... ادامه»
خواندنی , ورزشی | ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ ۱۲:۰۳
امتیاز : 1 0

14ماه زندان برای دیکتاتور خطاب کردن اردوغان

اقتصادی
14ماه زندان برای دیکتاتور خطاب کردن اردوغان دادگاه ترکیه یک جوان دانشجو را به علت «دیکتاتور» نامیدن رجب طیب اردوغان به 14 ماه زندان محکوم کرد. پایگاه اینترنتی استراتگ خبر داد آیکوتالپ آوشار در تجمعات اعتراض آمیزی که در منطقه «پارک گزی» استانبول برگزار شده بود، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر وقت ترکیه را به دیکتا ... ادامه»
اقتصادی , بين الملل | ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ ۲۱:۰۲
امتیاز : 0 0

دولت یارانه نقدی بیش از یک میلیون نفر را قطع کرد

دولت
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از یک میلیون نفر از دریافت یارانه حذف شده اند گفت: دریافت یارانه اموات صحت ندارد،‌ اموات با تأیید ثبت احوال حذف می شوند. سید ابوالحسن فیروزآبادی در گفت‌وگو با تسنیم درباره میزان دقیق حذف شدگان از فهرست یارانه بگیران، گفت: تاکنون بیش از یک میلیون نفر از لیست دریافت یارانه حذف شده ... ادامه»
دولت , اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ ۱۲:۳۱
امتیاز : 0 0

مصوبه کاهش سود بانکی در بازار پول رنگ باخت

مصوبه کاهش سود بانکی در بازار پول رنگ باخت
بانک‌ها و موسسات اعتباری در جدید‌ترین تحولات، ضمن رعایت نسبی نرخ‌های سود مصوب شورای پول و اعتبار، ترفند‌هایی را در جهت تجهیز منابع و کاهش هزینه‌ها از جمله سپرده‌گذاری اجباری و یا دریافت هزینه آبونمان به کار می‌گیرند. بعد از آنکه بانک مرکزی سخت‌گیری‌هایی را در جهت کنترل نرخ‌های سود بانک‌ها اعمال کرد ... ادامه»
اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ ۱۲:۳۱
امتیاز : 0 0

پوست گردوي سرمايه گذاري خارجي

پوست گردوي سرمايه گذاري خارجي
اين روزها بازار جذب سرمايه خارجي داغ شده است و در اين ميان با توجه به سابقه حضور گسترده شرکت هاي خارجي در صنعت نفت و گاز ايران طي سال هاي 80 تا 84، بيشترين رايزني ها در اين زمينه در دست اقدام است. چنان که قائم مقام صدر اعظم آلمان به دعوت وزير نفت به ايران آمد و جدي ترين بخش مذاکراتش در حوزه انرژي بود. سفر چند مسئول اقتصادي کشورمان به وين در هفته گذشته براي کنفرانس تجا ... ادامه»
اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ ۱۵:۳۸
امتیاز : 0 0

مشاور سابق کنگره اعضای کنگره آمریکا متن توافق هسته ای را نخوانده اند

مشاور سابق کنگره اعضای کنگره آمریکا متن توافق هسته ای را نخوانده اند
مشاور سابق کنگره: اعضای کنگره آمریکا متن توافق هسته ای را نخوانده اند مشاور سابق کنگره تصریح کرد اعضای کنگره آمریکا بدون خواندن توافق هسته ای از آن انتقاد می کنند. جین هارمن (Jane Harman) کارشناس سابق کنگره آمریکا و رئیس اندیشکده وودرو ویلسون در نشستی در این موسسه گفت:« من چند هفته پیش به اسرائیل سفر کرده بودم. رویکرد اسرائیل درباره توافق ... ادامه»
بين الملل | ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ ۲۱:۰۲
امتیاز : 0 0

جان کری وارد قاهره شد

جان کری وارد قاهره شد
جان کری وارد قاهره شد جان کری وزیر امور خارجه امریکا شنبه وارد مصر شد و قرار است در این کشور به مشارکت راهبردی با متحد دیرینه آمریکا تحرک بخشد. مصر نخستین مرحله از این سفر دوره ای جدید خاورمیانه ای وزیر امور خارجه آمریکا محسوب می شود . در چارچوب این سفر دوره ای وی به ویژه قرار است برای اطمینان دادن به کشورهای خلیج فارس که از توافق مربوط به برنامه ... ادامه»
بين الملل | ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ ۲۱:۰۲
امتیاز : 0 0

شرط ایران برای بازگشت پژو و رنو به ایران

شرط ایران برای بازگشت پژو و رنو به ایران
محمدرضا نعمت زاده در دیدار با وزیر امور خارجه فرانسه گفت: ایران ظرفیت های بزرگی برای سرمایه گذاران خارجی دارد که فرانسه هم می تواند از این فرصت ها استفاده کند. وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: استراتژی جمهوری اسلامی ایران همکاری بلندمدت و سرمایه گذاری مشترک است و این همکاری ها با توجه به شرایط جدید منعقد خواهد شد. وی با بیان اینکه ایران و فرانسه ... ادامه»
اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ ۱۵:۳۸
امتیاز : 0 0

اثر توافق بر بورس

اثر توافق بر بورس
سجاد ابراهيمي- ملاک ارزيابي سرمايه‌گذاري در تمامي حوزه‌ها دو عامل ريسک و بازده است. فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري پر‌ريسک‌تر در صورتي جذاب خواهند بود که بازدهي بالاتري داشته باشند. طبيعتا سرمايه‌گذاري در بازار سهام نيز از اين قاعده مستثني نيست. حال با اين اصل ساده و فراگير چگونه مي‌توان اثر توافق هسته‌اي بر بازار سهام ... ادامه»
اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ ۱۵:۳۸
امتیاز : 0 0

ماموریت ویژه روحانی به ستاد هماهنگی اقتصادمقاومتی

ماموریت ویژه روحانی به ستاد هماهنگی اقتصادمقاومتی
رئیس‌جمهور از تمام اعضای هیأت دولت خواست تا برنامه‌های خود را برای استفاده از منابع خارجی در جهت سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال ظرف مدت یک هفته به ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی ارائه کنند. حسن روحانی امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، اجرای توافق هسته‌ای را فرصت بی‌سابقه‌ای برای تقویت تولید داخلی و بازارگشایی صادراتی دانست و بر ضرورت ... ادامه»
اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ ۱۲:۳۱
امتیاز : 0 0

حذف کارت سوخت اشتباه دولت بود

حذف کارت سوخت اشتباه دولت بود
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی اعلام کرد درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی در سال جاری ۷۰ هزار میلیارد تومان است و حذف کارت سوخت اشتباه دولت بوده که شفافیت نظام توزیع را کاهش می‌دهد. مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به گام سوم هدفمند کردن یارانه‌ها و دلایل اجرا و کسری احتمالی منابع آن پرداخت. در این گزارش آمده است: فاز سوم هدفمند ... ادامه»
اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ ۱۲:۳۱
امتیاز : 0 0

مالک ارزهاي آزادشده ايران کيست

مالک ارزهاي آزادشده ايران کيست
واقعيت اين است که اکنون بالاي 130 ميليارد دلار، امکان نقدينگي در کشور وجود دارد که فعلا دعوا سر اين مسئله است که مالک آن چه کسي است. يک عده مي گويند متعلق به دولت است و عده ديگري نظرات ديگري دارند ... ادامه»
اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ ۱۵:۳۸
امتیاز : 0 0

فرصت های تحصیلی در دانشگاه اوپسالا

فرصت های تحصیلی در دانشگاه اوپسالا
        مجله اینترنتی برترین ها قصد دارد سلسله مقالاتی درباره فرآیند اخذ پذیرش در مقاطع عالی تحصیلی در کشورهای مختلف جهان را برای مخاطبان خود ارائه کند. این مقالات تلاش دارد تا به صورت عملی و مصور، اصول و مبانی فرآیند اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های مختلف ... ادامه»
اجتماعی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ ۱۵:۳۶
امتیاز : 0 0

کاهش ۲۲درصدی ساخت مسکن در کشور

کاهش ۲۲درصدی ساخت مسکن در کشور
در ۹ماهه اول سال گذشته تعداد ۱۰۷۲۴۱ دستگاه از کل ساختمان‌های شروع شده در مناطق شهری ایران به ساختمان‌های مسکونی اختصاص داشته که ۲۲.۲درصد کمتر از دوره مشابه سال قبل بوده است. اصفهان و خراسان رضوی انجام پذیرفته است که به‌ترتیب با 27.6 درصد، 9.1 درصد و 6.4 درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. در مقایس ... ادامه»
اقتصادی | ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ ۱۲:۳۱
امتیاز : 0 0
خبر 1 تا 35  (2166 صفحه)