خبر فارسی نیاز ایران  در  جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۴۸:۵۴ ق.ظ
خبرگزاری نیاز ایران - اخبار جدید و قیمت لحظه طلا دلار سکه

قانون برنامه پنج ساله توسعه نیازمند بازنگری است

نیاز ایران
اظهار داشت: براساس برنامه شهرداری باید 20هزار و 800 میلیارد ریال بودجه ارائه می داد که بودجه را با 17هزار و 800هزار میلیارد ریال بست و علت اصلی انحراف از برنامه همین مورد است. وی افزود:تمام ساز و کار های اجرای برنامه پنجم نوسعه در شهرداری در نظر گرفته شده است و کارگروه هایی در مورد آن ایجاد شد و  اطلاعات را معاونت ها ارائه می دهند که ملاک عمل در شهر ... ادامه»
نیاز ایران , اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۳:۰۰
امتیاز : 0 0

پارک فناوری در بوستان ولایت احداث شود

نیاز روز
اظهار داشت: برخی از شنیده‌ها حاکی از این است که ایشان در اسارات رژیم صهیونستی هستند به همین دلیل امیدواریم اگر این خبر صحت دارد وی هر چه سریعتر از اسارت نجات یابد. وی در ادامه به توسعه پارک‌های علم و فناوری در شهر تهران اشاره کرد و افزود: روز گذشته شهرداری تهران تفاهم نامه‌ای را با وزارت علوم برای افزایش پارک‌های علم و فناوری به امضا رسان ... ادامه»
نیاز روز , اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۳:۰۰
امتیاز : 0 0

بودجه های قطع شده برخی از پروژه ها کجا مصرف می شود

ایران نیاز
اظهار داشت: برای برخی از پروژه‌ها بودجه در نظر گرفتیم اما در حال حاضر مجدداً پروژه‌های دیگری اولویت بندی شده است. وی با بیان اینکه برخی از پروژه‌ها نصف بودجه و برای برخی هم بودجه‌ای در نظر گرفته نشده است، افزود: این اقداماتی که از سوی شهرداری انجام می‌شود باید توسط کمیسیون عمران و یا رئیس شورای شهر به اطلاع اعضای شورای شهر برسد ... ادامه»
ایران نیاز , اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۳:۰۰
امتیاز : 0 0

وزیر بهداشت تحریم ها بخشی از زیرساخت های حوزه سلامت را تخریب کرده

iranneed
سیدحسن هاشمی روز شنبه در همایش بین المللی سرمایه گذاری در حوزه سلامت در هتل اسپیناس تهران افزود: اصلاحات در حوزه سلامت همچنان یکی از اولویت های اصلی دولت است. وی ادامه داد: برگزاری این همایش فرصت مغتنمی است که سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در حوزه سلامت ایران وارد شوند، البته می دانیم که زیرساخت های مناسبی برای سرمایه گذاری در کشور در این بخش وجود ... ادامه»
iranneed , سلامت | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۱۰:۳۰
امتیاز : 0 0

۶ خاصیت پیاز که شاید نمی دانید پرفایده در دسترس

iranneeds
با توجه به آنکه پیاز در اغلب غذاها به کار می‌رود کمتر آشپزخانه‌ای هست که در آن پیاز پیدا نشود. ۶ خاصیت پیاز وجود دارد که شاید کمتر شنیده شده باشد.  ۱- آب پیاز خواص ضدالتهابی دارد و می‌تواند آثار سوختگی پوست را رفع کند. کافی‌ است یک ورقه تازه بریده شده از پیاز را روی موضع سوختگی به آرامی بمالید تا درد سوختگی را کم کند و بهبود ... ادامه»
iranneeds , سلامت | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۱۰:۳۰
امتیاز : 0 0

شاکری مشکل منطقه 12 حاکمیتی است طلایی منطقه 12 نیازمند کار بین بخشی است

 اخبار جدید
اظهار داشت: مشکلات منطقه 12 حاکمیتی است و ابراز نگرانی از سوی دستگاه‌های مختلف باعث شده معضلات منطقه از لایه ظاهری به لایه پنهان تبدیل شود. وی افزود: فریز کردن منطقه باعث شده معضلات به مناطق دیگر پراکنده و گسترش یابد. آیا اجرای همایش‌های خیابانی و برگزاری جشنواره‌ها تاکنون مشکلی از منطقه حل کرده است که برای سهم آن نیازمند شاخص و آمارهای درستی ... ادامه»
اخبار جدید , اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۳:۰۰
امتیاز : 0 0

علت انحراف برنامه پنجم اجرای پروژه های خارج از بودجه است

قیمت آنلاین
اظهار داشت: قرار دادن طرح احداث خط مترو در بودجه باعث ایجاد انحراف از بودجه می شود؛ انحراف از کجا شروع می شود؟ برنامه ریزی پروژه هایی که حتی  برای آنها بودجه ای نداریم. وی افزود: پیاده راه 30تیر که شهرداری باید طبق برنامه اجرا می کرد با مخالت اعضای شورا مواجه شد و اگر شهرداری پروژه را اجرا نمی کرد با انحراف در برنامه مواجه می شد. رئیس کمیس ... ادامه»
قیمت آنلاین , اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۳:۰۰
امتیاز : 0 0

ریزش63نفری جمعیت فراکسیون امید اصلاح طلبان آب می روند

 قیمت لحظه
روزنامه کیهان نوشت: آن گونه که نشریات زنجیره‌ای خبر داده‌اند در نشست سه‌شنبه این فراکسیون 105 نماینده حضور یافته‌اند و عارف رئیس فراکسیون شده است. اصلاح‌طلبان در حدود 3 ماه پس از انتخابات و در یک عملیات روانی گل درشت(!) علی‌الدوام ادعا می‌کردند بی‌شمارند و اکثریت مجلس را به دست آورده‌اند ... ادامه»
قیمت لحظه , سیاسی | ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ ۱۴:۳۱
امتیاز : 0 0

می دانستیم برخی افراد لیست امید به ریاست رقیب رای می دهند در برخی استان ها شکست خوردیم

خبرهای جدید
گروه سیاست جهان نیوزـ روزنامه شرق امروز پنج‌شنبه 95/2/30 گفت و گویی تفصیلی با محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید، انجام داده است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید: *‌ ابتدا برگردیم به فضای قبل از انتخابات، جایی که به‌ویژه در تهران شورای سیاست‌گذاری توانست در مرحله اول اجماع و انسجام خوبی ایجاد کند، اما در برخی شهرست ... ادامه»
خبرهای جدید , سیاسی | ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ ۱۴:۳۰
امتیاز : 0 0

چرا آمریکا نگران دستگیری مدل های مروج فساد اخلاقی در شبکه های اجتماعی است

گوناگون
گروه سیاست جهان نیوزـ پروژه نفوذ در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی تاریخچه ای طولانی دارد. این امر در حوزه فرهنگی از حساسیت ها و ظرافت های خاصی برخوردار است که در دهه گذشته تحت عنوان ناتوی فرهنگی حساسیت مسئولان کشور را برانگیخت.  دشمنان نظام اسلامی و در رأس آنان آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش دارند با توجه به توان دفاعی ایران و سخت شدن پیروزی در جنگ و نبر ... ادامه»
گوناگون , سیاسی | ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ ۱۴:۳۰
امتیاز : 0 0

لایحه جرم سیاسی تایید شد

اجتماعی
اداره كل روابط عمومي شوراي نگهبان، طرح جرم سياسي كه با اصلاحاتي در جلسه مورخ بيستم ارديبهشت ماه يكهزار و سيصد و نود و پنج به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده است؛ در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغاير با موازين شرع و قانون اساسي شناخته نشد. علاوه بر این طرح دوفوريتي اصلاح قانون سنجش و پذيرش دانشجو ... ادامه»
اجتماعی , سیاسی | ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ ۱۴:۳۰
امتیاز : 0 0

عامل بروز شوره سر چیست

فرهنگی
پوست سر انسان مملو از باکتری‌هاست اما تقابل بین دو میکروارگانیسم می‌تواند پیش‌بینی کننده احتمال ابتلا یا عدم ابتلا به شوره سر باشد. مطالعات فوق روی باکتری‌های "استافیلوکوک" و "پروپیونی باکتریم" تمرکز داشته و توجه را از روی قارچ‌ها که پیش‌تر به عنوان عامل اصلی شوره‌سر شناخته شده بود برداشته است ... ادامه»
فرهنگی , سلامت | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۱۰:۳۰
امتیاز : 0 0

یک سوم خانواده های ایرانی فرزند ندارند

ورزشی
خبرگزاری فارس: رئیس کمیته بهداشت شورای فرهنگی و اجتماعی زنان با اشاره به وجود ۱۲ میلیون دختر و پسر در سن ازدواج گفت: در حال حاضر یک سوم خانواده‌ها فاقد فرزند یا دارای یک فرزند هستند و کشور ما در حال حاضر دچار پیری زودرس و وارد فاز اول سالمندی شده است. خلیل علی‌محمدزاده در سومین هم‌اندیشی ملی چشم‌انداز جمعیتی ایران گفت: در سال 68 نرخ بارور ... ادامه»
ورزشی , اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۰۵:۳۰
امتیاز : 0 0

پرداخت وام 50 میلیون تومانی به پزشکان

   ارتباطات
خبرگزاری صدا و سیما: مدیرعامل تعاونی اعتبار کارکنان بیمارستان ها و مراکز درمانی استان تهران از پرداخت وام 50 میلیون تومانی این تعاونی به پزشکان و شاغلان در بیمارستان ها خبر داد. حمید حاج اسماعیلی در حاشیه همایش چشم انداز توسعه تعاونی های اعتبار - فرصت ها و چالش ها در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما تعداد بیمارستان های مشمول این طرح در تهران ... ادامه»
ارتباطات , اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۰۵:۳۰
امتیاز : 0 0

7 سرطان شایع در کودکان

علمی
دکتر احمد خالق نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: سرطان دومین علت مرگ در کودکان زیر یک سال بعد از حوادث و ضربه ها (تروما) است و اگرچه در کودکان چندان شایع نیست اما وجود دارد و باید جدی گرفته شود.  وی افزود: میزان شیوع سرطان از زیر یک سالگی تا حدود سه سالگی رشد دارد، از سه سالگی تا 9 سالگی افت و از 9 سالگی به بعد دوباره رشد دارد. عوامل ... ادامه»
علمی , سلامت | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۱۰:۳۰
امتیاز : 0 0

دهان کجی فدراسیون عربستان به رأی فیفا

آموزش
پس از آنکه فیفا شب گذشته رای خود را درباره اختلافات فدراسیون عربستان و عراق به نفع عراقی ها صادر کرد، سعودی ها بار دیگر دهان کجی کرده و با رای فیفا مخالفت کردند. احمد عید رئیس فدراسیون عربستان در جلسه هیئت رئیسه که شب گذشته تشکیل شد، اظهار داشت: با این تصمیم فیفا حق تیم ملی عربستان پایمال می شود. زیرا ورزشگاه های عربستان مانند عراق تعلیق نیست. ما ورزشگاه های ... ادامه»
آموزش , سیاسی | ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ ۱۴:۳۰
امتیاز : 0 0

چرا ماما ها مراقب سلامت می شوند

سلامت
ناصر کلانتری در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به برخی انتقادات درباره عدم حضور نیروی ماما در تعدادی از پایگاه‌های بهداشت و درمان شهری و روستایی، اظهار کرد: در حال حاضر همه پایگاه‌های بهداشتی و درمانی ماما دارند. برخی خدمات مربوط به زنانگی و همچنین خدمات مادران باردار را ماما باید ارائه دهد. به همین خاطر از بین چهار یا پنج مراقب سلامت یک یا دو نفر از آنها حتم ... ادامه»
سلامت , سلامت | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۱۰:۳۰
امتیاز : 0 0

سونامی جمعیت گریزی از منطقه 12جدی است

سیاسی
اظهار داشت: با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه 12که مرکز شهر تهران محسوب می شود و به دلیل وجود بازار بزرگ در این محدوده، یک همت مضاعف و اجرای برنامه جامع برای این منطقه لازم است. وی افزود: طبق بازدیدهایی که از منطقه 12 انجام شد با یک معضل بزرگ به نام جمعیت گریزی مواجه شدیم زیرا واحد های تجاری اقدام به خریداری واحد های مسکونی و تبدیل آنها به انبار و واحد های ... ادامه»
سیاسی , اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۳:۰۰
امتیاز : 0 0

نقص فنی هواپیما را به مشهد بازگرداند

بين الملل
خبرگزاری ایرنا: پرواز شماره 6289 شرکت هواپیمایی تابان که قرار بود امروز دوشنبه پس از ترک فرودگاه مشهد در تبریز فرود آید به دلیل نقص فنی به مشهد برگشت. مدیر روابط عمومی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد در این خصوص به خبرنگار گفت: این پرواز قرار بود ساعت 9:30 مشهد را ترک کند که با تاخیر در ساعت 10:05 انجام شد اما از نیمه راه در محدوده فضای هوایی سبزوار به دلیل نقص ... ادامه»
بين الملل , اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۰۵:۳۰
امتیاز : 0 0

سوریه حلقه طلایی خط مقاومت است

استانها
علی اکبر ولایتی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از علما و اندیشمندان عراقی افزود: خط مقاومت از ایران شروع می شود و از عراق می گذرد و به سوریه، لبنان و فلسطین می رسد؛ خط مقاومتی که در مقابل توسعه طلبی صهیونیست ها و حامیانشان که آمریکایی ها و بعضی کشورهای غربی هستند، می ایستد. ولایتی گفت: بنابراین ما و شما باید به آنچه که در سوریه می گذرد حساس باشیم چراکه اگر ... ادامه»
استانها , سیاسی | ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ ۱۴:۳۰
امتیاز : 0 0

با این ۴ خوراکی به چنگ چاقی شکم تان بروید

خواندنی
چاقی شکمی با محاسبه دور کمر مشخص می‌شود و دور کمر بین 90 تا 95 سانتی‌متر و بالاتر نشان دهنده ابتلا به این عارضه است. جالب است بدانید خیلی از افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی نیستند اما از درجاتی از چاقی شکمی رنج می‌برند و آنهم به دلیل سبک زندگی غلط، افزایش مصرف فست فودها و کم تحرکی. چاقی شکمی با بسیاری از بیماری‌های متابولیک، مانند دیابت ... ادامه»
خواندنی , سلامت | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۱۰:۳۰
امتیاز : 0 0

هفته شلوغ سعدآباد

اقتصادی
خبرگزاری ایرنا:  به مناسبت فرارسیدن روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه، بازدید از موزه ها برای عموم رایگان است و البته مجموعه موزه های سعدآباد نیز برنامه های قابل توجهی تدارک دیده است. به مناسبت روز جهانی موزه ها در 29 اردیبهشت ماه و هفته میراث فرهنگی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد تهران برنامه های متنوعی را برای استفاده عموم ... ادامه»
اقتصادی , اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۰۵:۳۰
امتیاز : 0 0

مصرف غذای چرب باعث خواب آلودگی روزانه می شود

دولت
 به منظور انجام این پژوهش 800 مرد 35 تا 80 ساله مورد بررسی قرار گرفتند که نتایج نشان از تأثیر رژیم پرچربی بر خواب‌آلودگی روزانه داشت. تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد که هورمون عصبی دل و روده باعث بی‌خوابی می‌شود و بنابراین ممکن است که رژیم پرچربی خواب‌آلودگی طی روز را تحت تأثیر قرار دهد. یافته‌های این تحقیق ... ادامه»
دولت , سلامت | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۱۰:۳۰
امتیاز : 0 0

مدیر پرشین بلاگ بازداشت شد

مدیر پرشین بلاگ بازداشت شد
خبرگزاری ایسنا: مهدی بوترابی مدیر گروه سایت‌های پرشین بلاگ امروز (دوشنبه) بازداشت شد. یک مقام آگاه گفت: وی پیش از این در سال 88 بازداشت شده بود و اکنون پرونده‌ای در دستگاه قضایی دارد ... ادامه»
اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۰۵:۳۰
امتیاز : 0 0

توضیحاتی درباره فوت کودک دوساله در بیمارستان دولتی یزد

توضیحاتی درباره فوت کودک دوساله در بیمارستان دولتی یزد
در این جوابیه آمده است: " اینکه سلامت مردم از دغدغه های اهالی قلم استان هست و باریکه های باریکتر از مو هم از زیر چشمان تیزبین و منتقد اهل قلم استان نمی‌گذرد جای بسی تشکر دارد، اما آنچه که در این نوشتار اشاره شده اتهام قبل از اثبات جرم است. اینکه کودکی بعداز انجام عمل جراحی ختنه فوت شده خبری صحیح است و اینکه قصور در این حادثه باید مشخص شود و فرد قاصر در مقابل ... ادامه»
سلامت | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۱۰:۳۰
امتیاز : 0 0

حضور كادر پزشكي و امدادگران هلال احمر در خط مقدم جبهه باعث کاهش تلفات مجروحان شد

حضور كادر پزشكي و امدادگران هلال احمر در خط مقدم جبهه باعث کاهش تلفات مجروحان شد
دکتر سید امیرمحسن ضیائی در همایش "یک نفس همدلی یک دنیا صلح”، که در تالار امام خمینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت ولی عصر(عج) و آزادسازی خرمشهر افزود: حضرت ولی عصر(عج) مجری صلح و عدالت است و نجات همه انسان ها به وسیله او میسر خواهد شد. وی در ادامه به پیشگاه شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد ... ادامه»
اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۳:۰۰
امتیاز : 0 0

همکلاسی مزاحم رسوا شد

همکلاسی مزاحم رسوا شد
 سرهنگ امینی با اعلام این خبر افزود: در پی مراجعه شهروند همدانی و در دست داشتن مرجوعه ای قضایی مبنی بر ایجاد مزاحمت و سلب آسایش خانوادگی، موضوع ضمن تشکیل پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. رئیس پلیس فتا همدان در ادامه گفت: با توجه به اظهارات شاکیه فردی ناشناس که از تمام اطلاعات شخصی وی آگاهی کامل داشته، در شبکه های اجتماعی پیامهایی ... ادامه»
اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۳:۰۰
امتیاز : 0 0

قانون بودجه ۹۵ به روحانی ابلاغ شد

قانون بودجه ۹۵ به روحانی ابلاغ شد
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ساعاتی پیش در نامه‌ای به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان قانون بودجه سال 1395 کل کشور را ابلاغ کرد. در نامه ابلاغیه رئیس مجلس به حسن روحانی آمده است: حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران عطف به نامه شماره ... ادامه»
سیاسی | ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ ۱۴:۳۰
امتیاز : 0 0

عامل ارسال لینک های مخرب دستگیر شد

عامل ارسال لینک های مخرب دستگیر شد
سرهنگ "سیدموسی حسینی" گفت: چندی پیش در رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی، کارشناسان و کاراگاهان جوان پلیس فتا استان فارس متوجه فردی شدند که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدام به ارسال لینک های مخرب می مرد.  وی بیان كرد: این فرد به گونه ای عمل كرده بود كه فرد قربانی به محض باز کردن لینک دریافتی از طریق نرم افزارهای ارتباط جمعی تلگرام ... ادامه»
اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۳:۰۰
امتیاز : 0 0

شهرداری نمی تواند شهر آفتاب را به وزارت ارشاد واگذار کند

شهرداری نمی تواند شهر آفتاب را به وزارت ارشاد واگذار کند
عبدالحسین مختاباد عضو شورای اسلامی شهر تهران در دویست و شصت و یکمین جلسه علنی شورای شهر با اشاره به اینکه منطقه 12 قسمت مرکزی شهر است، اظهار داشت: باید در این منطقه بلند مرتبه سازی‌ احیا شود اما در حال حاضر به صورت مخروبه و از دست رفته باقی مانده است. وی با بیان اینکه شاهد ساخت و ساز برج‌های 20 طبقه در منطقه شمال شهر تهران هستیم، افزود: در همه دنیا ... ادامه»
اجتماعی | ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۳:۰۰
امتیاز : 0 0

ماجرای فتوای میرزای شیرازی چه بود

ماجرای فتوای میرزای شیرازی چه بود
حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: میرزای شیرازی رحمه‌الله در نجف فتوا داد: «بر مسلمان حرام است به حکومت کافر (یعنی بریتانیا) راضی شود». خدا می‌داند با این فتوا، چقدر استعمار انگلیس شکست خورد. مرحوم میرزا با آن همه نفوذ انگلیس، با این فتوا حکومتش را تحریم کرد. «وَلَن یجْعَلَ اللهُ لِلْکـف ... ادامه»
سیاسی | ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ ۱۴:۳۰
امتیاز : 0 0

شایعه پیرامون همسر دوم ظریف از اساس کذب است

شایعه پیرامون همسر دوم ظریف از اساس کذب است
مهدی محمدی کارشناس سیاسی درباره شایعه ای که چند روز پیش در فضای مجازی پیرامون جواد ظریف منتشر شد، در کانال تلگرامی اش نوشت: در یکی دو روز گذشته پیامی در محیط تلگرام گردش می کند که مضمون آن معرفی یکی از متهمان پرونده نفوذ رسانه ای به عنوان همسر دوم آقای ظریف است. کانال ها و گروه های ضدانقلاب هم فرصت طلبانه و خبیثانه این پیام را به نام منتقدان برجام منتشر کرده ... ادامه»
سیاسی | ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ ۱۴:۳۰
امتیاز : 0 0

دویدن با پای برهنه برای تقویت عملکرد مغز

دویدن با پای برهنه برای تقویت عملکرد مغز
مطالعه محققان دانشگاه نورث فلوریدا نشان می دهد بعد از دویدن با پای برهنه، افراد شاهد بهبود در حافظه کاری یا توانایی یادآوری یا پردازش اطلاعات هستند. به گفته محققان، دویدن با کفش دارای چنین فواید مشابهی نیست. راس آلووی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «اگر ما کفش هایمان را درآورده و با پای برهنه بدویم، در پایان دویدن باهوش تر از زمان شروع دو خواه ... ادامه»
سلامت | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۱۰:۳۰
امتیاز : 0 0

بهترین و بدترین خوراکی ها قبل از زمان خواب

بهترین و بدترین خوراکی ها قبل از زمان خواب
یک مطالعه که در مجله تغذیه بالینی آمریکایی نتایج آن به چاپ رسیده، حاکی از آن است که خواب ناکافی و استرس، پرخوری و عادات بد تغذیه ای را در روز بعد افزایش می دهد.  علاوه بر بسیاری از عواملی که باعث نامنظم شدن چرخه خواب در طول شبانه روز می شوند، میان وعده ها یکی از مقصران اصلی هستند.در اینجا بهترین و بدترین خوراکی ها و تاثیر آنها در سیر خواب شبانه بیشت ... ادامه»
سلامت | ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۱۰:۳۰
امتیاز : 0 0

فراکسیون بر ریاست لاریجانی اجماع دارد

فراکسیون بر ریاست لاریجانی اجماع دارد
محسن کوهکن عضو فراکسیون فراگیر مجلس دهم در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به انتخاب کمیته‌ای ۵ نفر در فراکسیون امید برای تعامل با سایر طیف‌های پارلمان آینده برای انتخاب رئیس، گفت: در فراکسیون فراگیر ضرورتی برای تعامل و انتخاب افرادی برای مذاکره با کمیته تعیین شده در فراکسیون امید احساس نمی‌شود. وی با بیان اینکه بحث&zwnj ... ادامه»
سیاسی | ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ ۱۴:۳۰
امتیاز : 0 0
خبر 1 تا 35  (978 صفحه)