دستگاه کرایو زنان | دستگاه فریز یا انجماد دهانه رحم

دستگاه کرایو زنان | دستگاه فریز یا انجماد دهانه رحم

  •  صاحب آگهی: کامیاب
  •    02166572995
  • email
  •    تهران تهران
  • تجهیزات و ابزار تجهیزات و ابزار پزشکی
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  • تهران بلوار کشاورز تقاطع کارگر شمالی پلاک310

کرایو زنان (فریز یا انجماد دهانه رحم ) چیست؟

کرایو زنان، فریز یا کرایو، یک روش درمان زخم دهانه رحم جهت از بین بردن یک لایه از بافت دهانه رحم است. کرایو زنان در مواردی استفاده می شود که لازم باشد یک یا چند لایه از بافت دهانه رحم بطور کامل تخریب شود. در این روش درمان زخم دهانه رحم با استفاده از گاز، با ایجاد دمای بسیار پایین، سلول های سطحی از بین رفته و پس از مدتی انتظار رشد سلول های طبیعی را داریم. استفاده اصلی کرایو، در تغییرات پیش سرطانی دهانه ی رحم است. اما، مورد استفاده فرعی کرایو، همین زخم دهانه رحم می باشد.

 

 

 

عملکرد دستگاه کرایو برای درمان زخم دهانه رحم با فریز

سرمادرمانی یا کرایوتراپی  ( Cryotherapy ) به روشی درمانی گفته می‌شود که در آن بخشی از بدن بیمار یا کل بدن او در معرض سرما و کاهش دما قرار می‌گیرد. اصطلاح کرایوتراپی مابین سال‌های ۱۸۸۰ تا ۱۸۹۰ میلادی، از دو واژه یونانی (κρυο) بمعنای سرما و (θεραπεια) بمعنای درمانی گرفته شد. هدف از کریوتراپی کاهش سوخت و ساز سلولی، افزایش بقای سلولی، کاهش التهاب، کاهش درد و اسپاسم، انقباض عروق است.

 

 

 

کرایو (فریز یا انجماد دهانه رحم ) چیست ؟

کرایو زنان، کرایوتراپی دهانه رحم، معمولا در مطب و بدون بیهوشی و … انجام می شود و در کل بیش از ۲-۳ دقیقه طول نمی‌کشد. در روز انجام کرایو، نیاز نیست همراه داشته باشید. ممکن است تا ۱ هفته بعد از کرایو، ترشحات زیاد و خونابه‌ای داشته ‌باشید. معمولا پانسمانی در محل تعبیه می‌شود و به شما توصیه می شود نهایتا تا ۲-۳ هفته نزدیکی واژینال نداشته ‌باشید.

 

علایم زخم دهانه رحم

اکثر خانمها خیلی اتفاقی طی معاینه زنان با اسپکلوم، متوجه زخم دهانه رحم می‌شوند. یعنی در واقع هیچ علامتی ندارند، و در مراجعه جهت چکاپ، ناگهان با تشخیص ” زخم ” روبرو می‌شوند!

 

درمان زخم دهانه رحم

اگر زخم دهانه رحم دچار ترشح چرکی و عفونت شود یا باعث خونریزی پس از هر بار نزدیکی شود، بهتر است درمان با دارو انجام شده و تست پاپ اسمیر نیز انجام شود. در صورت جواب ندادن به یک دوره، می توان برای بار دوم از داروهای دیگری استفاده کرد. مثل هر عفونت دیگری در بدن (عفونت گلو، دندان و …)، دهانه ی رحم هم به دارو جواب خوبی می دهد. در نهایت اگر علایم آزار دهنده داشتید و با ۲-۳ دوره درمان دارویی درمان صورت نگرفت، می توان فریز کرد.

 

       

 

درمان زگیل‌های تناسلی

این زگیل‌ها در نزدیکی اندام‌های تناسلی و نیز در داخل واژن و سرویکس (گردن رحم) زنان ظاهر می‌شوند.

 

 

شرکت آذین تجهیز انواع مدل های دستگاه کرایو برای کرایو پوست، کرایو اسپری پوستی و کرایو زنان را ارائه می نماید، جهت مشاهده اطلاعات بیشتر به صفحه مربوط به فروش دستگاه کرایو مراجعه نمایید، همچنین می توانید با کارشناسان بخش فروش تماس حاصل نمایید.