سایتی که پیش روی شماست در مرحله طراحی و اجرای آزمایشی قرار دارد و به صورت کامل راه اندازی نشده است.
در این سایت آخرین خبرهای ایران و جهان به صورت خودکار دریافت و گزینش و طبقه بندی می‌شود و علاوه بر آن امکان دریافت لحظه ای قیمت طلا و ارز و کالاهای اساسی را خواهید داشت.
به زودی شاهد رونمایی امکانات جدید و فوق العاده‌ی این سایت خواهید بود.
لطفا نظرات و انتقادات سازنده خود را برای ما ارسال نمایید.
اخبار جدید و به روز ایران و جهان و قیمتهای آنلاین

هابل در تعقیب دوردست‌ترین هاله یک کهکشان با دقتی بی‌سابقه

دانشمندان با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل دوردست‌ترین هاله کهکشان بیضوی قنطورس A را بررسی کردند. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مطالعه، مشخص شد هاله ستاره‌های این کهکشان بسیار بیش از حد انتظار از مرکز آن بسط یافته‌ و این که چنین ستاره‌هایی به صورت تعجب‌آوری مملو از عناصر سنگین هستند. این دورترین بخش یک کهکشان بیضوی است که تاکنون کاوش شده است. هاله‌های بسط‌یا ادامه»
| بخش علمی | بازدید : 5
0 0

محققان انبه بی‌هسته تولید کردند

محققان هندی موفق به تولید رقم جدیدی از انبه شده‌اند که علاوه بر آبدار بودن و عطر و طعم شیرین، بدون هسته است. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان گروه باغبانی دانشگاه کشاورزی بیهار (BAU) با پیوند ارقام انبه راتنا (Ratna)‌ و آلفونسو (Alphonso)، رقم جدیدی از این محصول را تولید کرده‌اند. رقم جدید بدون هسته و بسیار آبدار بوده و وزن متوسط هر میوه 200 گرم است؛ میزان فیب ادامه»
| بخش علمی | بازدید : 3
0 0

تهیه دقیق‌ترین نقشه از مریخ

سازمان زمین‌شناسی آمریکا با استفاده از داده‌های فضاپیمای اودیسه مریخ، دقیق‌ترین نقشه از سطح سیاره سرخ را تهیه کرد. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان سازمان زمین‌شناسی آمریکا (USGS) با همکاری مرکز فضایی مریخ در دانشگاه ایالتی آریزونا اقدام به تهیه دقیق‌ترین نقشه از سیاره سرخ کردند که شامل اطلاعات توپوگرافیک و حرارتی تا داده‌هایی در خصوص سطح این سیاره است. تصاویر ادامه»
| بخش علمی | بازدید : 5
0 0

فضاپیمای ناسا یک سال دیگر به پلوتو می‌رسد

کمتر از یکسال دیگر فضاپیمای «نیوهورایزنز» ناسا برای نخستین‌بار با سیاره کوتوله پلوتو دیدار خواهد کرد. به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پلوتو در فاصله 5.87 میلیارد کیلومتری از خورشید واقع شده و مدت هر سال – چرخش کامل بدور خورشید – 248 سال زمینی بطول می‌انجامد. این سیاره کوتوله از دسترس اغلب ابزارهای رصدی دور بوده و بهترین تصویر از آن توسط تلسکوپ فضایی هابل تهیه شده ادامه»
| بخش علمی | بازدید : 8
0 0

اجرای بزرگ‌ترین مطالعه ژنتیکی پانداهای بزرگ

«فوون وای» و همکارانش از آکادمی علوم پکن جامع‌ترین تحقیق ژنتیکی را درباره پانداها انجام داده‌اند. به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آن‌ها پس از ارزیابی تنوع 240 پاندای بزرگ اسیر در چهار مرکز پرورشی چین، سطوح بالای تنوع ژنتیکی و سطوح پایین درون‌همسری (زادآوری در میان هم‌نژادها) در نمونه‌های مطالعه‌شده را مشاهده کردند. این خبر خوبی برای مراکز پرورش این حیوان است و نشا ادامه»
| بخش علمی | بازدید : 10
0 0

کشف سیاره فراخورشیدی با طولانی‌ترین مدت سال

اخترشناسان یک سیاره فراخورشیدی را شناسایی کرده‌اند که طول هر سال آن 704 روز است. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ستاره میزبان Kepler-421 در فاصله 1000 سال نوری از زمین در جهت صورت فلکی شلیاق (Lyra) واقع شده و سیاره فراخورشیدی Kepler-421b در مدار آن در حال چرخش است. به گفته «دیوید کیپینگ» از محققان مرکز اخترفیزیک هاروارد- اسمیت‌سونیان، شناسایی این سیاره فراخورشیدی یک ادامه»
| بخش علمی | بازدید : 10
0 0

کلاهی که دید خلبان‌ها را در شب بهتر می‌کند+تصاویر

نوعی کلاه واقعیت مجازی جدید امکان دیدن در تاریکی را بدون استفاده از عینک حفاظ دار برای خلبان‌ها فراهم می‌کند. به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کلاه Strike II مجهز به نمایشگر اچ‌دی بوده و توسط شرکت انگلیسی BAE Systems در «نمایشگاه هوایی فارنبورو» لندن رونمایی شد. ابزار جدید مجهز به فناوری رهگیری لبه تیغ است که مکان دقیق سر خلبان را مشخص کرده و با سامانه رایانه‌ای هو ادامه»
| بخش علمی | بازدید : 1
0 0

بایدها و نبایدهای تغذیه ای مادران باردار

باشگاه خبرنگاران: محمدتقی انوشه متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مادران باردار در دوران بارداری به برخی مواد مغذی، پروتئین، بعضی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند آهن، اسیدفولیک، کلسیم و کالری برای دریافت انرژی نیاز دارند، بنابراین دریافت مناسب از همه گروه‌های غذایی توصیه می‌شود. وی ادامه داد: فرد باردار معمولا به طور متوسط تا 500 کالری در روز می‌تواند دریافت کند. بنابراین بهتر است از همه گروه‌ها ادامه»
| بخش گوناگون | بازدید : 7
0 0

غزه در آتش و خون

مرتضی طلایی: این روزها در فلسطین و در باریکه غزه جنایاتی صورت می گیرد که دنیای طماعان و جهان خواران به روی آن چشم بسته است. مدعیان حقوق بشر و مدافعان آن دیگر لب به سخن و اعتراض نمی گشایند و در سکوت خود از نسل کشی حمایت می کنند، که هر روز ابعاد جدی و خطرناک تری به خود می گیرد. امروز دشمن اسلام، با رخنه در صفوف اتحاد مسلمانان و سرگرم ساختن آنها به امور داخلی و درگیری های مذهبی و ملی خود همچون آنچه ک ادامه»
| بخش گوناگون | بازدید : 7
0 0

آخرین پیشنهاد هسته ای ظریف به کری چه بود؟/ آیا توافق در راه است؟

سرویس سیاسی «فردا»: روزنامه نیویورک تایمز در واپسین روزهای توافق ژنو مصاحبه ای از محمد جواد ظریف منتشر کرد که حاوی عناصر اصلی پیشنهاد هسته ای ایران به ۱+۵ بود. با وجود اهمیت این مصاحبه و واکنش های متعددی که در منابع غربی برانگیخت، در داخل ایران به مضمون آن توجه چندانی نشد. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی ظریف در آن مصاحبه، مقاله اخیر رابرت آینهورن و همچنین برخی اطلاعات پراکنده برآورد شده ادامه»
| بخش گوناگون | بازدید : 8
0 0
نمایش 1 تا 10 از 171811 خبر (17182 صفحه)